• +90 (545) 341 57 50
  • info@sunakcavehotel.com

 

 

SUNAK MAĞARA OTEL 307 Deluxe Mağara Oda

Kapadokya'da En İyi Kaya Oyma Özel Mağara Odası 307 Sizleri Bekliyor.

Kapadokya'da en iyi kaya oyma otelinin 307 özel mağara odası işli kapı

307 Deluxe Mağara Oda

Sunak Otel’in Deluxe Mağara Oda 307, bu konağın yapılışından günümüze kadar korunarak gelen özel mağara odasıdır. Odamız tamamen dönemin geleneksel Rum mimarisinin özelliklerini taşır.

Sunak Otel’in Deluxe Mağara Oda 307, odasında tavanından üst terasa uzanan bir havalandırma bacası bulunmaktadır. Bu bacanın tam altına denk gelen yere bir çukur açılır içerisinde ateş yakılarak oda ısıtılırmış.

Sunak Otel’in Deluxe Mağara Oda 307 odası Kaya otelimizin içerisinde özel mağara odası olup, kayaya oyularak yapılmış şapelin (kilisenin) bitişiğindeki Rumlardan günümüze kadar gelen odadır.

  • Özel Mağara Oda
  • Şapel(Kilise)
  • 307

Türkler ile iç içe yaşayan Rumlardan zengin olanlar, evlerinin içerisine küçük kiliseler(şapeller) inşa ettirmişlerdir. Aile, bu şapelleri (kilisileri) rahatça ibadetlerini yapmak için kullandıkları gibi, yakınları arasındaki dini evlilik törenlerini de bu kutsal mekanlarda gerçekleştirmişleridir. Rivayete göre ibadet veya dini evlilik töreni için bu eve gelen "307" lar kilisenin bitişiğindeki bu Deluxe Mağara Oda 307 odasında misafir edilirlermiş.

Ayrıca Kapadokya kaya odalarında sıklıkla rastlanılan nişlerden bu odada da bulunmaktadır.

Doğu Karadeniz bölgemizin Bayburtlu taş ustaları tarafından nakış gibi işlenerek odanın aslına uygun restorasyonu yapılmıştır.

Deluxe Mağara Oda 307 odamızın yatağı el yapımı olarak hazırlanmıştır.

Sunak Otel mağara odalarında amblemli ve markalı 14 çeşit buklet malzemesi, duş jeli, saç kremi, vücut losyonu, zeytinyağlı el kesme sabunu, traş seti, diş seti, banyo lifi, lüx tabanlı baskılı havlu terlikler, vs. bulunmaktadır.