• +90 (545) 341 57 50
  • info@sunakcavehotel.com

 

 

SUNAK MAĞARA OTEL Grapes Deluxe Mağara Oda

Kapadokya'da En İyi Kaya Oyma Mağara Odası Grapes Sizleri Bekliyor.

Kapadokya'da en iyi kaya oyma otelinin Deluxe Mağara Oda Grapes mağara odası taş oyma duvarları

GRAPES Deluxe Mağara Oda

Sunak Otel’in Deluxe Mağara Oda Grapes, bu konağın yapılışından günümüze kadar korunarak gelen kaya oyma mağara odasıdır. Odamız tamamen dönemin geleneksel Rum mimarisinin özelliklerini taşır.

Sunak Otel’in Deluxe Mağara Oda Grapes, bu evde yaşamış Rumlar tarafından, kışlık yiyecek ve içecek hazırlıklarının yapıldığı ve saklandığı oda olarak kullanılmıştır.

Deluxe Mağara Oda Grapes odamızda Kapadokya bölgemizde yetiştirilen üzümler salkımlar halinde iplere dizilir, oda tavanına saplanmış çivilere asılarak kış için muhafaza edilirmiş.

  • Kaya Oyma Mağara Oda
  • DIONYSOS rölyefi
  • Kaya Oda Nişleri

Deluxe Mağara Oda Grapes odası ayrıca, Hititlerden beri bölgemizde yapılmakta olan küpler içerisinde üzüm sirkesi ve şaraplar saklanmıştır.

Asırlardır Deluxe Mağara Oda Grapes odasında üzümler saklanıp, şaraplar yapıldığından dolayı iki kadın tarafından üzüm ve şarap ikram edilen şarap ve bağ bozumu tanrısı DIONYSOS'un rölyefi büyük bir titizlikle kaya duvara oyularak yapılmıştır.

Ayrıca Kapadokya kaya odalarında sıklıkla rastlanılan nişlerden bu odada da bulunmaktadır.

Doğu Karadeniz bölgemizin Bayburtlu taş ustaları tarafından nakış gibi işlenerek odanın aslına uygun restorasyonu yapılmıştır.

Deluxe Mağara Oda Grapes odamızın yatağı el yapımı olarak hazırlanmıştır.

Sunak Otel mağara odalarında amblemli ve markalı 14 çeşit buklet malzemesi, duş jeli, saç kremi, vücut losyonu, zeytinyağlı el kesme sabunu, traş seti, diş seti, banyo lifi, lüx tabanlı baskılı havlu terlikler, vs. bulunmaktadır.