• +90 (545) 341 57 50
  • info@sunakcavehotel.com

 

 

SUNAK MAĞARA OTEL Kuzey Superior Deluxe Taş Oda

Kapadokya'da En İyi Balayı Odası Kuzey Sizleri Bekliyor.

Kapadokya'da en iyi balayı kaya otelinin Superior Deluxe Taş Oda Kuzey odası şömine. Kapadokya'da en iyi balayı kaya otelinin Superior Deluxe Taş Oda Kuzey odası sizleri bekliyor.

KUZEY Superior Deluxe Taş Oda

Sunak Otel’in Superior Deluxe Taş Oda Kuzey bulunduğu çevreyi üç taraflı görebilen terasındaki bir odamızdır. Bu taş oda özellikle balayı çiftleri tarafından tercih edilmektedir. Taş işçiliği odamız balayı konseptinde hazırlanıp hizmete sunulmaktadır.

Sunak Otel’in Superior Deluxe Taş Oda Kuzey, önceden bu evde yaşayan Rumlar tarafından yapılarak içerisinde uzun yıllar yaşanmıştır. Sonraları evin mülk sahiplerinin değişmesi sonucu bu oda bakımsız kalarak yıkılıp yok olmuştur. Bazı rivayetlere göre yoksul kalan ev sahiplerinin , bu odanın Rum taş ustaları tarafından işlenmiş taşlarını yerlerinden söküp sattıkları söylenir.

  • Balayı Konsepti
  • Şömine
  • İlkbahar, sonbahar ve kış

Proje aşamasında bu odanın Rumlardan kalma fotoğraflarına ulaşılmıştır. Kapadokya bölgesinin doğal taş ocaklarından çıkarılan taşlar, Doğu Karadeniz bölgemizin Bayburtlu taş ustaları tarafından nakış gibi işlenerek odanın aslına uygun restorasyonu yapılmıştır.

Kaya otelimizin Kuzey taş odamızı diğer odalarımızdan ayıran özelliği ise içerisinde görkemli bir şömine bulunmaktadır. İlkbahar, sonbahar ve kış aylarında misafirlerimiz şömine etrafındaki yer minderlerinde içlerini ısıtacak bir bardak çay veya bir kadeh şarapla tadını çıkarabilirsiniz.

Superior Deluxe Taş Oda Kuzey yatağı el yapımı olarak hazırlanmıştır.

Sunak Otel mağara odalarında amblemli ve markalı 14 çeşit buklet malzemesi, duş jeli, saç kremi, vücut losyonu, zeytinyağlı el kesme sabunu, traş seti, diş seti, banyo lifi, lüx tabanlı baskılı havlu terlikler, vs. bulunmaktadır.