• +90 (545) 341 57 50
  • info@sunakcavehotel.com

 

 

SUNAK MAĞARA OTEL Pappas Özel Mağara Oda

Kapadokya'da En İyi Kaya Oyma Özel Mağara Odası Pappas Sizleri Bekliyor.

Kapadokya'da en iyi kaya oyma otelinin Pappas özel mağara odası işli kapı

PAPPAS Özel Mağara Oda

Sunak Otel’in Özel Mağara Oda Pappas, bu konağın yapılışından günümüze kadar korunarak gelen özel mağara odasıdır. Odamız tamamen dönemin geleneksel Rum mimarisinin özelliklerini taşır.

Sunak Otel’in Özel Mağara Oda Pappas, odasında tavanından üst terasa uzanan bir havalandırma bacası bulunmaktadır. Bu bacanın tam altına denk gelen yere bir çukur açılır içerisinde ateş yakılarak oda ısıtılırmış.

Sunak Otel’in Özel Mağara Oda Pappas odası Kaya otelimizin içerisinde özel mağara odası olup, kayaya oyularak yapılmış şapelin (kilisenin) bitişiğindeki Rumlardan günümüze kadar gelen odadır.

  • Özel Mağara Oda
  • Şapel(Kilise)
  • Pappas

Türkler ile iç içe yaşayan Rumlardan zengin olanlar, evlerinin içerisine küçük kiliseler(şapeller) inşa ettirmişlerdir. Aile, bu şapelleri (kilisileri) rahatça ibadetlerini yapmak için kullandıkları gibi, yakınları arasındaki dini evlilik törenlerini de bu kutsal mekanlarda gerçekleştirmişleridir. Rivayete göre ibadet veya dini evlilik töreni için bu eve gelen "Pappas" lar kilisenin bitişiğindeki bu Özel Mağara Oda Pappas odasında misafir edilirlermiş.

Ayrıca Kapadokya kaya odalarında sıklıkla rastlanılan nişlerden bu odada da bulunmaktadır.

Doğu Karadeniz bölgemizin Bayburtlu taş ustaları tarafından nakış gibi işlenerek odanın aslına uygun restorasyonu yapılmıştır.

Özel Mağara Oda Pappas odamızın yatağı el yapımı olarak hazırlanmıştır.

Sunak Otel mağara odalarında amblemli ve markalı 14 çeşit buklet malzemesi, duş jeli, saç kremi, vücut losyonu, zeytinyağlı el kesme sabunu, traş seti, diş seti, banyo lifi, lüx tabanlı baskılı havlu terlikler, vs. bulunmaktadır.